Co je co-working?
 

Wikipedia uvádí:

Co-working vznikl v roce 2005, kdy byla otevřena první společná kancelář v San Franciscu. V Česku vznikají tato centra od roku 2009, převážně ve větších městech (Praha, Brno). Co-working znamená v doslovném překladu spolu-práce v rámci komunity nezávislých pracovníků (kteří nezávisle na sobě vykonávají svou běžnou práci) ve sdíleném pracovním prostoru, nebo během neformálních coworking setkání.

Coworking vytváří optimální pracovní podmínky pro samostatnou práci i spolupráci na větších projektech, podporuje kreativitu a vztahovou synergii, dokáže vytvářet funkční spřátelené komunity profesionálů a řeší většinu nedostatků práce z domova, od pocitů osamělosti po sklouzávání k workoholismu.

Kancelář pro coworking (či jinak řečeno tzv. coworkingové centrum) je obvykle vybavena potřebným kancelářským nábytkem a počítačovou sítí s rychlým internetovým připojením, případně také sdílenou síťovou tiskárnou. Součástí centra bývá rovněž vybavená kuchyňka, sociální zařízení, místo pro odpočinek či zasedací místnost s projektorem. Stálí uživatelé centra hradí pravidelný měsíční členský poplatek, zatímco jednorázové návštěvy bývají zpoplatněny od hodiny.

Sdílená kancelář vyjde levněji levněji nežli vlastní pronajaté kancelářské prostory, nabízí pracovní místo s technickým vybavením, nemusíte řešit pronájem vlastní kanceláře, její provoz ani administrativu. Důležitá je také už zmíněná společenská a psychologická funkce takového pracoviště.

Základní pilíře coworkingu jsou:

  • spolupráce
  • otevřenost
  • dostupnost
  • komunuta
  • přístupnost
  • flexibilita

Kontakt

GREEN OFFICE PRAHA coworkingové centrum

Opletalova 917/9 PRAHA 1 110 00

+420 721271485
+420 602320247